top of page

Sekcja wspinaczkowa

Klub możne pochwalić się szczególnymi osiągnięciami obecnie już juniora Miłosza Bujak, który w 2017 roku na arenie krajowej zajął 1 miejsce w rankingu ogólnym i 2 miejsce w rankingu światowym we wspinaczce sportowej.

Na sukces Miłosza składają się m.in.:

- tytuł Mistrza Polski we konkurencjach: na czas, w bulderingu, oraz w trójboju podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych we wspinaczce sportowej, dodatkowo zdobył również tytuł  V-ce Mistrz Polski w prowadzeniu.

Z najważniejszych osiągnięć międzynarodowych to:

 

- tytuł Mistrza Słowacji w bulderingu

 

1 miejsce w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce na czas – w Tarnowie

 

3 miejsce w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce na czas – we Włoszech – Bolonia

 

4 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów – Austria – Innsbruck.

Miłosz jest członkiem Kadry Narodowej.

Reprezentująca młodszą kategorię wiekową Zuzia Mientus drugi rok z rzędu wygrała w klasyfikację generalną Pucharu Młodzików. To najważniejsze trofeum w tej kategorii wiekowej jakie jest do zdobycia w Polsce. Dodatkowo brała udział w licznych zawodach krajowych i międzynarodowych w Austrii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Czechach zdobywając doświadczenie oraz stając na podium.

W 2017 roku Zuzanna została powołana przez Polski Związek Alpinizmu do Kadry Narodowej oraz jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która wraz z Naszym Klubem utworzyła pierwszą w Polsce klasę sportową o profilu wspinaczka sportowa.

bottom of page